banner_onas

logo dlouheChci žrát!!! – Zuzana Válková (8.10.2009)

Tak jsem se tento týden velmi spontánně rozhodla navštívit představení Malý krámek hrůz v podání brněnského amatérského divadelního spolku SUUD, kteréžto se konalo na prknech divadla Barka. Trochu mě bohužel odrazovala cena, poněvač ta chtě nechtě odrážela výši vstupného nedotovaného veřejnými financemi nebo jiným běžným zdrojem dotací (již mám za sebou první hodinu Ekonomiky kultury na toto téma, takže problematice velice rozumím). Nakonec jsem se ale rozhodla jít a obohatit svůj život další kulturou a rozhodně nelituji!

Jednalo se o muzikál z 80. let vytvořený podle nějakého béčkového filmového hororu a jelikož jsem příznivce slaboduchých zápletek, bylo to přesně něco pro mě. V podstatě příběh o lásce v prostředí zahradnického krámku, sadistickém dentistovi a o kytce, která mluví, zpívá rocknroll a krom toho taky tak trochu žere lidi.

Hudba byla taktéž velmi prostá, ve stylu rocknrollu 60. let, takže to k tomu příběhu naprosto pasovalo. Toto představení ale nikterak nestojí na hereckých a hudebních kvalitách jednotlivých aktérů (i když samotná kytka je provedena fakt geniálně), nýbrž na přímočarém humoru, který se v rámci té „béčkovosti“ nabízí, a tento potenciál je využitý velmi dobře.

Když to shrnu, bavila jsem se vážně skvěle a fandim SUUDu v další muzikálové činnosti.

 

Napsali o nás:

Rocky Horror Show
SUUD: soubor hledající nová témata
Rozhovor s Eliškou Petulovou
Audrey ještě nevečeřela
Divadlo přežívá v rukou ochotníků
Poprask na laguně