banner_onas

logo dlouheROCKY HORROR SHOW – Montserratský Poutník (květen 2011)

Není tomu tak dávno, co jsem byla v Brně na představení Rocky Horror show. Ředitelka divadla mi řekla, že tohle se mi líbit nebude, že to tentokrát ten Suud přehnal. Suud je jen tak mimochodem zkratka Souboru unikátně unylých divadelníků. Tento amatérský divadelní soubor vznikl v roce 2000 na půdě Gymnázia pod vedením profesora fyziky a matematiky Ivoše Řondíka. V průběhu let se tu vystřídalo mnoho studentů a absolventů a každoročně přicházejí noví členové.

Od doby vzniku zpracoval a (především na prknech brněnské bezbariérové Barky) představil již deset her a prošel řadou nejen personálních proměn, a to včetně změny jména z původního Divadelní souboj. V souboru působí mladí nadšení lidé, na kterých jde na první pohled vidět, jak jsou sehraní.

No a o čem byl Rocky Horror show. Kdo neviděl, neuvěří. V podstatě je označován jako muzikál, kterému předchází otázka: Máte rádi sex, smích, strach a rockenroll? Podivnou příhodou se dva mladí snoubenci dostanou na zámek, kde probíhá velkolepá oslava. Na zámku žije transexuální vědec z Transylvánie a celý večer se začíná vyvíjet poněkud jinak, než jsme všichni čekali. Za jeden pouhý večer se stane tolik událostí, které změní život všem lidem, kteří se účastní oslavy. Škoda, že Rocky nebude mít další představení, protože bych musela vřele doporučit. Ale Suud trénuje další představení.

No a co všem lidem v publiku učarovalo? Kombinace chytlavých songů, retrokýče, charizma hlavního hrdiny, odvaha herců a různých dalších vtipností, které se prolínají celý dějem. Na jevišti byla živá kapela a všechno to mělo jakési kouzlo.

 

Napsali o nás:

SUUD: soubor hledající nová témata
Rozhovor s Eliškou Petulovou
Audrey ještě nevečeřela
Chci žrát !!!
Divadlo přežívá v rukou ochotníků
Poprask na laguně